Problematyka ochrony na statku
Informacje o szkoleniu
Kurs "Problematyka ochrony na statku" (Certificate of Proficiency in Security Awareness) jest obowiązkowym kursem dla osób pracujących na morzu. Niektórzy armatorzy przeprowadzają te kursy we własnym zakresie, inni wymagają dokumentów poświadczających odbycie kursu jeszcze przed podpisaniem kontraktu.
Dla kogo jest to szkolenie?
Dla osób pełnoletnich.
Zakres szkolenia
Program przeszkolenia realizowany jest w oparciu o Ramowy Programy Przeszkoleń w Zakresie Bezpieczeństwa i Ochrony – Załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 05 lutego 2014 r – Dz.U. 2014r poz. 239.
Uczestnik szkolenia powinien poznać zagadnienia w zakresie podanym w treściach szczegółowych programu i potrafić rozpoznawać zagrożenia dla bezpieczeństwa statku, odpowiednio wybierać i realizować procedury bezpieczeństwa poprzez:
-
Podstawową znajomości roboczych terminów i definicji z zakresu ochrony na morzu, w tym również elementów, które mogą odnosić się do piractwa lub rozboju.
-
Podstawową znajomość poziomów ochrony na morzu oraz ich wpływu na środki ochrony i procedury stosowane na statku oraz w obiektach portowych.
-
Podstawową wiedzę umożliwiającą rozpoznanie broni, niebezpiecznych substancji i urządzeń, a także świadomość szkód, jakie mogą one wyrządzić.
-
Działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa morskiego dzięki większej świadomości.
-
Rozpoznawanie zagrożeń ochrony.
-
Podstawową znajomość planów awaryjnych związanych z ochroną.
Informacja o cenach szkoleń i egzaminów
Ceny kursu oraz pełny harmonogram dostępny w naszym biurze oraz na stronie STCW.PL
Różnice w cenach kursów zależą od ośrodka, w którym organizowane jest szkolenie.
Co otrzymujesz w cenie szkolenia?
Wykłady z zawodowymi pracownikami administracji morskiej. Wydanie świadectwa przez Urząd Morski.
Dodatkowe informacje/uwagi
Po ukończeniu przeszkolenia uczestnik otrzymuje "Świadectwo przeszkolenia w zakresie problematyki ochrony na statku" – "Certificate of Proficiency in Security Awareness" zgodnie z wymogami prawidła VI/1 Konwencji STCW. Otrzymany certyfikat zachowuje ważność bezterminowo i nie podlega uaktualnieniu.
Załączniki do pobrania
Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 05 lutego 2014 r – Dz.U. 2014r poz.239
Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 05 lutego 2014 r – Dz.U. 2014r poz.239 |